DF1BZ-12P-2.5DS
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 矩形连接器-接头,公引脚
DF1BZ-12P-2.5DS
DF1BZ-12P-2.5DS
型号
DF1BZ-12P-2.5DS
描述
CONN HEADER R/A 12POS 2.5MM
数据表
DF1BZ-12P-2.5DS.pdf
分类
矩形连接器-接头,公引脚
交付服务
DF1BZ-12P-2.5DS
内容 *
    DF1BZ-12P-2.5DS 规格
    SeriesDF1B
    RoHSRoHS
    StyleBoard to Cable/Wire
    FeaturesKeying Slot
    ShroudingShrouded - 4 Wall
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeMale Pin
    Contact ShapeSquare
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Connector TypeHeader
    Fastening TypePush-Pull
    Number of Rows1
    Pitch - Mating0.098" (2.50mm)
    Voltage Rating150V
    Contact MaterialBrass
    Insulation ColorWhite
    Insulation Height0.224" (5.69mm)
    Ingress Protection-
    Insulation MaterialPolyamide (PA), Nylon
    Number of Positions12
    Row Spacing - Mating-
    Contact Finish - PostTin
    Contact Length - Post0.142" (3.60mm)
    Current Rating (Amps)-
    Operating Temperature-35°C ~ 85°C
    Overall Contact Length-
    Contact Finish - MatingTin
    Contact Length - Mating0.177" (4.50mm)