MPI002/FL/BL/12
首页 > 产品展示 > 开关 > 按钮开关
MPI002/FL/BL/12
MPI002/FL/BL/12
型号
MPI002/FL/BL/12
品牌
WEC
描述
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
数据表
MPI002/FL/BL/12.pdf
分类
按钮开关
交付服务
MPI002/FL/BL/12
内容 *
    MPI002/FL/BL/12 规格
    PackageBulk,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeAnti-Vandal, Illuminated
    CircuitSPST-NO
    FeaturesStainless Steel
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound, Button, Flush
    Mounting TypePanel Mount, Front
    Switch FunctionOff-Mom
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleWire Leads
    Ingress ProtectionIP66 - Dust Tight, Water Resistant
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC24 V
    Color - Actuator/CapSilver
    Current Rating (Amps)50mA (DC)
    Operating Temperature-30°C ~ 70°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 19.20mm Dia
    Illumination Type, ColorLED, Blue
    Illumination Voltage (Nominal)12 VDC