MP0045/1D1RD012
首页 > 产品展示 > 开关 > 按钮开关
MP0045/1D1RD012
MP0045/1D1RD012
型号
MP0045/1D1RD012
品牌
WEC
描述
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
数据表
MP0045/1D1RD012.pdf
分类
按钮开关
交付服务
MP0045/1D1RD012
内容 *
    MP0045/1D1RD012 规格
    PackageBulk,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeStandard, Illuminated
    CircuitDPDT
    FeaturesStainless Steel
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound, Button, Flush
    Mounting TypePanel Mount, Front
    Switch FunctionOn-Mom
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleSolder Lug
    Ingress ProtectionIP40
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Color - Actuator/CapSilver
    Current Rating (Amps)3A (AC)
    Operating Temperature-20°C ~ 55°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 16.20mm Dia
    Illumination Type, ColorLED, Red
    Illumination Voltage (Nominal)12 VDC