A22LDY24A11M
首页 > 产品展示 > 开关 > 按钮开关
A22LDY24A11M
A22LDY24A11M
型号
A22LDY24A11M
品牌
WEC
描述
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
数据表
A22LDY24A11M.pdf
分类
按钮开关
交付服务
A22LDY24A11M
内容 *
    A22LDY24A11M 规格
    PackageBulk
    SeriesA22
    RoHSRoHS
    TypeStandard, Illuminated
    CircuitDPST-NO/NC
    Features-
    Part StatusActive
    Actuator TypeSquare, Button, Full Guard
    Mounting TypePanel Mount, Front
    Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleScrew Terminal
    Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Voltage Rating - AC110 V
    Voltage Rating - DC24 V
    Color - Actuator/CapYellow
    Current Rating (Amps)10A (AC/DC)
    Operating Temperature-20°C ~ 55°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
    Illumination Type, ColorLED, Yellow
    Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC