A16LAWM5D1
首页 > 产品展示 > 开关 > 按钮开关
A16LAWM5D1
A16LAWM5D1
型号
A16LAWM5D1
品牌
WEC
描述
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
数据表
A16LAWM5D1.pdf
分类
按钮开关
交付服务
A16LAWM5D1
内容 *
    A16LAWM5D1 规格
    PackageBulk
    SeriesA16
    RoHSRoHS
    TypeStandard, Illuminated
    CircuitSPDT
    Features-
    Part StatusActive
    Actuator TypeSquare, Button
    Mounting TypePanel Mount, Front
    Switch FunctionOn-Mom
    Actuator MarkingNo Marking
    Termination StyleSolder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
    Ingress ProtectionIP40
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Color - Actuator/CapWhite
    Current Rating (Amps)5A (AC)
    Operating Temperature-10°C ~ 55°C
    Panel Cutout DimensionsCircular - 16.00mm Dia
    Illumination Type, ColorLED, White
    Illumination Voltage (Nominal)5 VDC