38FSP9B6M6RT.pdf
| Package | Bulk,Bulk |
|---|---|
| Series | 38F |
| RoHS | RoHS |
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Switch Function | Off-Mom |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |