P61-3000-S-A-I18-4.5V-C
首页 > 产品展示 > 传感器、传感器 > 压力传感器、传感器
P61-3000-S-A-I18-4.5V-C
P61-3000-S-A-I18-4.5V-C
型号
P61-3000-S-A-I18-4.5V-C
品牌
SSI Technologies Inc
描述
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP
数据表
P61-3000-S-A-I18-4.5V-C.pdf
分类
压力传感器、传感器
交付服务
P61-3000-S-A-I18-4.5V-C
内容 *
    P61-3000-S-A-I18-4.5V-C 规格
    Part Status Active
    Pressure Type Sealed Gauge
    Operating Pressure 3000 PSI (20684.27 kPa)
    Output Type Analog Voltage
    Output 0.5 V ~ 4.5 V
    Accuracy ±0.5%
    Voltage - Supply 5V
    Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
    Port Style Threaded
    Features -
    Termination Style 18" Integral Harness
    Maximum Pressure 9000 PSI (62052.82 kPa)
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C