P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000
首页 > 产品展示 > 传感器、传感器 > 压力传感器、传感器
P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000
P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000
型号
P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000
描述
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20 MA
数据表
P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000.pdf
交付服务
P51-50-S-Z-I12-20MA-000-000
内容 *
    Part Status Active
    Pressure Type Sealed Gauge
    Operating Pressure 50 PSI (344.74 kPa)
    Output Type Analog Current
    Output 4 mA ~ 20 mA
    Accuracy ±1%
    Voltage - Supply 8 V ~ 30 V
    Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
    Port Style Threaded
    Features Amplified Output, Temperature Compensated
    Termination Style Cable 1'
    Maximum Pressure -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C