P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000
首页 > 产品展示 > 传感器、传感器 > 压力传感器、传感器
P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000
P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000
型号
P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000
描述
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V
数据表
P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000.pdf
交付服务
P51-200-A-Z-I12-4.5V-000-000
内容 *
    Part Status Active
    Pressure Type Absolute
    Operating Pressure 200 PSI (1378.95 kPa)
    Output Type Analog Voltage
    Output 0.5 V ~ 4.5 V
    Accuracy ±0.5%
    Voltage - Supply 5V
    Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
    Port Style Threaded
    Features Amplified Output, Temperature Compensated
    Termination Style Cable 1'
    Maximum Pressure -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C