V23148-B0005-A101
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
V23148-B0005-A101
V23148-B0005-A101
型号
V23148-B0005-A101
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 7A 12V
数据表
V23148-B0005-A101.pdf
交付服务
V23148-B0005-A101
内容 *
    V23148-B0005-A101 规格
    SeriesV23148, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Single Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current101 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time5 ms
    Release Time3 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage9.4 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)7 A