V23061B1010A401
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
V23061B1010A401
V23061B1010A401
型号
V23061B1010A401
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 60V
数据表
V23061B1010A401.pdf
交付服务
V23061B1010A401
内容 *
    V23061B1010A401 规格
    SeriesMSR, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current4 mA
    Coil Voltage60VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass A
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage40.8 VDC
    Must Release Voltage6 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)8 A