V23061B1005A401
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
V23061B1005A401
V23061B1005A401
型号
V23061B1005A401
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
数据表
V23061B1005A401.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
V23061B1005A401
内容 *
    V23061B1005A401 规格
    SeriesMSR, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current18.4 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass A
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.2 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)8 A