TX2-4.5V-TH
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
TX2-4.5V-TH
TX2-4.5V-TH
型号
TX2-4.5V-TH
品牌
Panasonic Electric Works
描述
TX RELAY 2 FORM C 4.5V
数据表
TX2-4.5V-TH.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
TX2-4.5V-TH
内容 *
    TX2-4.5V-TH 规格
    SeriesTX-TH
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current31 mA
    Coil Voltage4.5VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time4 ms
    Release Time4 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver (Ag), Gold (Au)
    Switching Voltage250VAC, 220VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage3.15 VDC
    Must Release Voltage0.45 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)7.5 A