T9GV1L14-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9GV1L14-24
T9GV1L14-24
型号
T9GV1L14-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
数据表
T9GV1L14-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T9GV1L14-24
内容 *
    T9GV1L14-24 规格
    SeriesT9G
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current37.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time15 ms
    Release Time22 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage480VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Contact Rating (Current)30 A