T9AS5L22-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9AS5L22-12
T9AS5L22-12
型号
T9AS5L22-12
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
数据表
T9AS5L22-12.pdf
交付服务
T9AS5L22-12
内容 *
    T9AS5L22-12 规格
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current75 mA
    Coil Voltage12VDC
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)20 A