T9AS5D12-18
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9AS5D12-18
T9AS5D12-18
型号
T9AS5D12-18
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V
数据表
T9AS5D12-18.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T9AS5D12-18
内容 *
    T9AS5D12-18 规格
    SeriesT9A
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current55.6 mA
    Coil Voltage18VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage13.5 VDC
    Must Release Voltage1.8 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)20 A