T9AS5D12-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9AS5D12-110
T9AS5D12-110
型号
T9AS5D12-110
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 110V
数据表
T9AS5D12-110.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T9AS5D12-110
内容 *
    T9AS5D12-110 规格
    SeriesT9A
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current9 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage11 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)20 A