T9AP5D52-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9AP5D52-12
T9AP5D52-12
型号
T9AP5D52-12
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
数据表
T9AP5D52-12.pdf
交付服务
T9AP5D52-12
内容 *
    T9AP5D52-12 规格
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current83 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187"/0.250"
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)20 A