T9AP1D52-36-01
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T9AP1D52-36-01
T9AP1D52-36-01
型号
T9AP1D52-36-01
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 36V
数据表
T9AP1D52-36-01.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T9AP1D52-36-01
内容 *
    T9AP1D52-36-01 规格
    SeriesT9A
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current27.8 mA
    Coil Voltage36VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187"/0.250"
    Must Operate Voltage27 VDC
    Must Release Voltage3.6 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)30 A