T92S7A22-208
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T92S7A22-208
T92S7A22-208
型号
T92S7A22-208
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 208V
数据表
T92S7A22-208.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T92S7A22-208
内容 *
    T92S7A22-208 规格
    SeriesT92
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current19.2 mA
    Coil Voltage208VAC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage166.4 VAC
    Must Release Voltage20.8 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 65°C
    Contact Rating (Current)30 A