T92S11A12-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T92S11A12-120
T92S11A12-120
型号
T92S11A12-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V
数据表
T92S11A12-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T92S11A12-120
内容 *
    T92S11A12-120 规格
    SeriesT92
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current33.3 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage96 VAC
    Must Release Voltage12 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 65°C
    Contact Rating (Current)30 A