T7NS1D1-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T7NS1D1-24
T7NS1D1-24
型号
T7NS1D1-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
数据表
T7NS1D1-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T7NS1D1-24
内容 *
    T7NS1D1-24 规格
    SeriesT7N
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current15 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time9 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC, 28VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A