T77V1D3-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
T77V1D3-24
T77V1D3-24
型号
T77V1D3-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V
数据表
T77V1D3-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
T77V1D3-24
内容 *
    T77V1D3-24 规格
    SeriesT77
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current8.3 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time4 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-30°C ~ 105°C
    Contact Rating (Current)3 A