SZR-LY2-1-AC24V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
SZR-LY2-1-AC24V
SZR-LY2-1-AC24V
型号
SZR-LY2-1-AC24V
品牌
WEC
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
数据表
SZR-LY2-1-AC24V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
SZR-LY2-1-AC24V
内容 *
    SZR-LY2-1-AC24V 规格
    SeriesSZR-LY
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current46 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time25 ms
    Release Time25 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage250VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage18 VAC
    Must Release Voltage7.2 VAC
    Operating Temperature-
    Contact Rating (Current)10 A