S89R11AAC1-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
S89R11AAC1-24
S89R11AAC1-24
型号
S89R11AAC1-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY IMPULSE DPDT 15A 24V
数据表
S89R11AAC1-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
S89R11AAC1-24
内容 *
    S89R11AAC1-24 规格
    SeriesS89R
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Single Coil
    Relay TypeImpulse
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current375 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact Material-
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)15 A