S87R11A2B1D1240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
S87R11A2B1D1240
S87R11A2B1D1240
型号
S87R11A2B1D1240
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
数据表
S87R11A2B1D1240.pdf
交付服务
S87R11A2B1D1240
内容 *
    S87R11A2B1D1240 规格
    Seal Rating-
    Coil Current16.5 mA
    Coil Voltage240VAC
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-10°C ~ 65°C
    Contact Rating (Current)20 A