S87R11A2B1D1-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
S87R11A2B1D1-24
S87R11A2B1D1-24
型号
S87R11A2B1D1-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
数据表
S87R11A2B1D1-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
S87R11A2B1D1-24
内容 *
    S87R11A2B1D1-24 规格
    SeriesS87R
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current165 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-10°C ~ 65°C
    Contact Rating (Current)20 A