RZF1-1A4-L018
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RZF1-1A4-L018
RZF1-1A4-L018
型号
RZF1-1A4-L018
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
18VDC COIL, STANDARD CONTACTS
数据表
RZF1-1A4-L018.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RZF1-1A4-L018
内容 *
    RZF1-1A4-L018 规格
    SeriesRZF, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current29.5 mA
    Coil Voltage18VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time8 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage12.6 VDC
    Must Release Voltage1.8 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)16 A