RZ01-1C4-D012
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RZ01-1C4-D012
RZ01-1C4-D012
型号
RZ01-1C4-D012
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
数据表
RZ01-1C4-D012.pdf
交付服务
RZ01-1C4-D012
内容 *
    RZ01-1C4-D012 规格
    SeriesRZ, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current33.3 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time8 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)12 A