RTE24006
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RTE24006
RTE24006
型号
RTE24006
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 6V
数据表
RTE24006.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RTE24006
内容 *
    RTE24006 规格
    SeriesRT2, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current66.7 mA
    Coil Voltage6VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time8 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage4.2 VDC
    Must Release Voltage0.6 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)8 A