RT33L012
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RT33L012
RT33L012
型号
RT33L012
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
数据表
RT33L012.pdf
交付服务
RT33L012
内容 *
    RT33L012 规格
    SeriesRT1, Inrush, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current33.3 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time9 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)16 A