RT314A24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RT314A24
RT314A24
型号
RT314A24
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
数据表
RT314A24.pdf
交付服务
RT314A24
内容 *
    RT314A24 规格
    SeriesRT1 Bistable, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Single Coil
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current16.7 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)16 A