RT314A12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RT314A12
RT314A12
型号
RT314A12
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
数据表
RT314A12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RT314A12
内容 *
    RT314A12 规格
    SeriesRT1 Bistable, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Single Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current33.3 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)16 A