RP840024
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RP840024
RP840024
型号
RP840024
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
数据表
RP840024.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RP840024
内容 *
    RP840024 规格
    SeriesRP II/2, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current21.8 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time9 ms
    Release Time3 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)8 A