RP714012
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RP714012
RP714012
型号
RP714012
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY PCB 16A 12VDC
数据表
RP714012.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RP714012
内容 *
    RP714012 规格
    SeriesRP II/1, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current44.4 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time8 ms
    Release Time2 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)16 A