RM602110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RM602110
RM602110
型号
RM602110
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PST 10A 110V
数据表
RM602110.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RM602110
内容 *
    RM602110 规格
    SeriesRM, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current15.5 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact Form3PST-NO (3 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage11 VDC
    Operating Temperature-45°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)10 A