RM203110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RM203110
RM203110
型号
RM203110
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 110V
数据表
RM203110.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RM203110
内容 *
    RM203110 规格
    SeriesRM, SCHRACK
    RoHSRoHS
    FeaturesMechanical Indicator
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current10.9 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage440VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage11 VDC
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)16 A