REL34012
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
REL34012
REL34012
型号
REL34012
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURP
数据表
REL34012.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
REL34012
内容 *
    REL34012 规格
    SeriesREL, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current30 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)5 A