RE034012K
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
RE034012K
RE034012K
型号
RE034012K
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURP
数据表
RE034012K.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
RE034012K
内容 *
    RE034012K 规格
    SeriesRE, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current16.7 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)6 A