PT52B024B
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PT52B024B
PT52B024B
型号
PT52B024B
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V
数据表
PT52B024B.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
PT52B024B
内容 *
    PT52B024B 规格
    SeriesPTH, SCHRACK
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current30.8 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact Form4PDT (4 Form C)
    Operate Time20 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)6 A