PRDA-11DYA-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRDA-11DYA-24
PRDA-11DYA-24
型号
PRDA-11DYA-24
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V
数据表
PRDA-11DYA-24.pdf
交付服务
PRDA-11DYA-24
内容 *
    PRDA-11DYA-24 规格
    SeriesPRDA
    Seal Rating-
    Coil Current84 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage600VAC, 125VDC - Max
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 80°C
    Contact Rating (Current)25 A