PRDA-11AGA-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRDA-11AGA-120
PRDA-11AGA-120
型号
PRDA-11AGA-120
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V
数据表
PRDA-11AGA-120.pdf
交付服务
PRDA-11AGA-120
内容 *
    PRDA-11AGA-120 规格
    SeriesPRDA
    Seal Rating-
    Coil Current85 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage600VAC, 125VDC - Max
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage12 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)30 A