PRD-7AH0-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-7AH0-120
PRD-7AH0-120
型号
PRD-7AH0-120
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 120V
数据表
PRD-7AH0-120.pdf
交付服务
PRD-7AH0-120
内容 *
    PRD-7AH0-120 规格
    SeriesPRD
    Seal Rating-
    Coil Current85 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage125VDC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage12 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)20 A