PRD-5DY0-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-5DY0-110
PRD-5DY0-110
型号
PRD-5DY0-110
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 110V
数据表
PRD-5DY0-110.pdf
交付服务
PRD-5DY0-110
内容 *
    PRD-5DY0-110 规格
    SeriesPRD
    Seal Rating-
    Coil Current18.2 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage11 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 80°C
    Contact Rating (Current)25 A