PRD-5DG0-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-5DG0-12
PRD-5DG0-12
型号
PRD-5DG0-12
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 12V
数据表
PRD-5DG0-12.pdf
交付服务
PRD-5DG0-12
内容 *
    PRD-5DG0-12 规格
    SeriesPRD
    Seal Rating-
    Coil Current169 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-55°C ~ 80°C
    Contact Rating (Current)30 A