PRD-5AY0-240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-5AY0-240
PRD-5AY0-240
型号
PRD-5AY0-240
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 240V
数据表
PRD-5AY0-240.pdf
交付服务
PRD-5AY0-240
内容 *
    PRD-5AY0-240 规格
    SeriesPRD
    Seal Rating-
    Coil Current43 mA
    Coil Voltage240VAC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage24 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)25 A