PRD-3AJ3-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-3AJ3-24
PRD-3AJ3-24
型号
PRD-3AJ3-24
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
数据表
PRD-3AJ3-24.pdf
交付服务
PRD-3AJ3-24
内容 *
    PRD-3AJ3-24 规格
    Seal Rating-
    Coil Current410 mA
    Coil Voltage24VAC
    Switching Voltage125VDC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage2.4 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)20 A