PRD-1AY0-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-1AY0-24
PRD-1AY0-24
型号
PRD-1AY0-24
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 24V
数据表
PRD-1AY0-24.pdf
交付服务
PRD-1AY0-24
内容 *
    PRD-1AY0-24 规格
    SeriesPRD
    Seal Rating-
    Coil Current410 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage2.4 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)25 A