PRD-1AY0-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
PRD-1AY0-120
PRD-1AY0-120
型号
PRD-1AY0-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 120V
数据表
PRD-1AY0-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
PRD-1AY0-120
内容 *
    PRD-1AY0-120 规格
    SeriesPRD
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current85 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time40 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage277VAC - Nom
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage12 VAC
    Operating Temperature-55°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)25 A