MT226230
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
MT226230
MT226230
型号
MT226230
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 230V
数据表
MT226230.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
MT226230
内容 *
    MT226230 规格
    SeriesMT, SCHRACK
    RoHSRoHS
    FeaturesTest Button
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current-
    Coil Voltage230VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage184 VAC
    Must Release Voltage92 VAC
    Operating Temperature-40°C ~ 50°C
    Contact Rating (Current)10 A